Rezervace:
E-mail:
­581 112 911, ­733 691 333
recepcegolf-olomouc.cz

Mobilní verze Mobilní verze

česky  |  english  |  deutsch

Veřejné golfové hřiště Golf Resort Olomouc

Veřejné hřiště - Golf Resort Olomouc

Pokud golf nehrajete, ale rádi byste se s tímto sportem seznámili, přečtěte si, prosím, následující řádky. Dozvíte se v nich, co je první handicap 54 a k čemu slouží PUBLIC COURSE neboli veřejné hřiště.

Na znormovaných hřištích v Evropě i ve světě a na valné většině golfových hřišť u nás mohou hrát pouze hráči, kteří složili jakési "přijímací zkoušky" ke hře. Této zkoušce se říká handicap 54, a na základě složení takové zkoušky můžete hrát golf na všech, i mistrovských golfových hřištích. Při zkoušce musíte prokázat znalosti pravidel golfu, golfové etiky a základní golfové dovednosti, tj. znalost dlouhé a krátké hry před pověřenou osobou (trenérem).

Z předchozích slov vyplývá, že člověk, který nemá složenou tuto "zkoušku způsobilosti", nemá na golfové hřiště přístup. A zde je místo pro pojem PUBLIC COURSE neboli VEŘEJNÉ HŘIŠTĚ. PUBLIC COURSE slouží lidem k tomu, aby si na regulérních jamkách v přírodním prostředí zahráli golf bez toho, že by museli vlastnit handicap 54. Hrát může každý, kdo má zájem se s hrou na hřišti seznámit a vyzkoušet si ji. Podmínkou ke hře je však dodržování golfové etiky všemi hráči. Jedná se především o chování na golfovém hřišti, o oblečení (nutné je tričko s límečkem a kalhoty, příp. šortky s nohavicemi ke kolenům) a o dodržování bezpečnosti při hře. S těmito zásadami bude každý zájemce o hru na PUBLIC COURSE seznámen v recepci.

PUBLIC COURSE v areálu GOLF RESORTU OLOMOUC má 9 jamek v délce 85 - 200 m s perfektně upravenými greeny, které jsou chráněny pískovými překážkami, stejně jako je tomu na "velkém" hřišti. Hráči se setkávají i s vodní překážkou, přírodní strží, biozónou, se stromy na cestě k jamce i s různě střiženou trávou, která může jednotlivé rány značně zkomplikovat. Hra na tomto hřišti je zajímavá a nelehká i pro dobré hráče s handicapem, pro začátečníky je výbornou průpravou k získání handicapu 54. Pro všechny ostatní je místem, kde lze smysluplně uprostřed krásné přírody a sportem strávit pěkný půlden. Všechny jamky jsou dobře značeny stejně jako přechody od jamky k dalšímu odpališti.

V recepci GOLF RESORTU OLOMOUC si lze za úplatu půjčit hole, půlset, golfový vozík na hole atd. Úplným začátečníkům doporučujeme před první návštěvou hřiště alespoň jednu lekci u trenéra. Ačkoliv se golfový švih zdá být velmi jednoduchý, špatné návyky, které člověk získá jako samouk, lze odstranit jen s obtížemi.

Délka veřejného hřiště (9 jamek par 27):
Muži žlutá - 2248 m, ženy červená - 2114 m

Hlavní partner
© Copyright Golf Club Olomouc 2001-2017, Tvorba www stránek Winternet s.r.o.
x